| Ekran Türü | IPS-TFT-LCD |
| Marka adı | BİLGELİK |
| Boyut | 3,95 inç |
| Pikseller | 480×480 Nokta |
| Yol Tarifi | IPS/Ücretsiz |
| Aktif Alan (AA) | 36,72×48,96 mm |
| Panel Boyutu | 40,44×57×2 mm |
| Renk düzenlemesi | RGB Dikey şerit |
| Renk | 262K |
| Parlaklık | 350 (Minimum) cd/m² |
| Arayüz | SPI / MCU/RGB |
| PIN Numarası | 15 |
| Sürücü IC | ST7701S |
| Arka Aydınlatma Türü | 8 ÇİP-BEYAZ LED |
| Gerilim | 2,5~3,3 V |
| Ağırlık | 1,2 g |
| Çalışma Sıcaklığı | -20 ~ +70 °C |
| Depolama Sıcaklığı | -30 ~ +80°C |
TFT040B039, 480 x 480 piksel çözünürlüğe sahip 3,95 inç kare IPS TFT-LCD modülüdür.
Bu modül RGB arayüzünü destekler ve IPS panel kullanır; sol: 80/sağ: 80/üst: 80/alt: 80 derece (tipik değer) geniş görüş açısı, 1000:1 (tipik değer) kontrast, 350 cd/m² (tipik değer) parlaklık, parlak cam panel ve 1:1 en boy oranına sahiptir.
TFT040B039 modülü, ST7701S kontrol entegresiyle birlikte gelir ve arayüz güç kaynağı voltaj aralığı 2,5V~3,3V olup tipik değeri 2,8V'tur.
TFT040B039 modelinin çalışma sıcaklığı aralığı -20 ℃ ile +70 ℃ arasındadır; depolama sıcaklığı aralığı ise -30 ℃ ile +80 ℃ arasındadır.
Tıbbi cihazlar, el tipi cihazlar, güvenlik izleme sistemleri gibi uygulamalar için oldukça uygundur.