| Ekran Türü | IPS-TFT-LCD |
| Marka adı | BİLGELİK |
| Boyut | 7,0 inç |
| Pikseller | 800×480 Nokta |
| Yol Tarifi | IPS/Ücretsiz |
| Aktif Alan (AA) | 153,84×85,632 mm |
| Panel Boyutu | 164,90×100×3,5 mm |
| Renk düzenlemesi | RGB Dikey şerit |
| Renk | 16,7 M |
| Parlaklık | 350 (Minimum) cd/m² |
| Arayüz | Paralel 8 bit RGB |
| PIN Numarası | 15 |
| Sürücü IC | 1*EK9716BD4 1*EK73002AB2 |
| Arka Aydınlatma Türü | 27 ÇİP-BEYAZ LED |
| Gerilim | 3,0~3,6 V |
| Ağırlık | Henüz belirlenmedi. |
| Çalışma Sıcaklığı | -20 ~ +70 °C |
| Depolama Sıcaklığı | -30 ~ +80°C |
B070TN333C-27A, 800x480 piksel çözünürlüğe sahip 7 inçlik bir TFT-LCD ekran modülüdür. Bu ekran panelinin modül boyutları 164,90×100×3,5 mm ve AA boyutu 153,84×85,632 mm'dir. Ekran modu normalde beyazdır ve arayüzü RGB'dir. Ekran 12 ay garantilidir ve fabrika tedariği olarak mevcuttur. Ekran, modül üzerinde entegre sürücü IC'leri EK9716BD4 ve EK73002AB2'ye sahiptir. Arayüz besleme voltajı aralığı 3,0V ila 3,6V'tur. Ekran, otomobil navigasyon sistemleri, taşınabilir medya oynatıcılar, endüstriyel kontrol sistemleri vb. çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Bu TFT modülü -20℃ ila +70℃ arasındaki sıcaklıklarda çalışabilir; depolama sıcaklık aralığı -30℃ ila +80℃'dir.
B070TN333C-27A 7 inç TFT LCD ekran, dirençli dokunmatik ekranlara kıyasla daha sezgisel ve duyarlı bir kullanıcı arayüzü sağlayan CTP (Kapasitif Dokunmatik Panel) teknolojisini destekler. Kapasitif dokunmatik ekran teknolojisi, dokunmatik panelin yüzeyindeki kapasitans değişikliklerini algılama prensibine dayanmaktadır.
Dokunmatik panel, ekran panelinin üzerinde bulunan şeffaf iletken bir katmandan ve insan dokunuşuyla oluşan kapasitans değişikliklerini algılayan bir kontrol entegre devresinden oluşur. Dirençli dokunmatik ekranlara göre daha doğru ve hassas bir giriş yanıtı sağlar ve daha uzun ömürlüdür.